Stacja Osiecka. Przystań Wydminy 2021

Napisali o nas:

cats

Zapraszamy na 4. edycję wydarzenia! Tym razem będzie nieco bardziej orientalnie!

Na tle Jeziora Wydmińskiego zagra trio Sentido.

  • Termin: 4 lipca 2021, niedziela
  • Godzina: 21:00
  • Miejsce: Plaża „U Agaty” na Wyspie Wydmińskiej

Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka oraz artystyczna na  stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez – zarówno wykonawców, jak i słuchaczy.

Zespół Sentido w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka – Orientalnie” sięga do niezwykłej twórczości Osieckiej czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością, odczytuje ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu, wśród dźwięków koncertowego akordeonu, aksamitnego brzmienia wokalu i orientalnych instrumentów perkusyjnych oraz autorskich aranżacji, Artyści zespołu ubierają znane i lubiane utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej, w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.

Koncert wykona zespół Sentido w składzie: Kaja Mianowana – wokal, Arad Emamgholi – daf, tombak oraz Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne

W programie koncertu usłyszymy m.in.: Oczy tej małej, Ucisz serce, Chwalmy Pana, Miasteczko Bełz, Kiedy mnie już nie będzie, Nie żałuję, Niech żyje bal, Wariatka tańczy.

186551840_495296184954887_3028906148701294050_n

osiecka 2021